Телеканал

Державна телерадіокомпанія
                             «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (УТР)

УТР СЬОГОДНІ
УТР – це цілодобове мовлення на Євразію і Північну Африку, Близький Схід, а також Північну Америку. Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (УТР) – перша в Україні державна супутникова телекомпанія і перша в Україні державна телекомпанія, яка почала Інтернет-мовлення в режимі «он-лайн». Передачу супутникового сигналу здійснює державне підприємство «Укркосмос».

ПРО ГОЛОВНЕ
Європейський вектор розвитку, робота Президента України та Уряду, народних депутатів, громадських і політичних лідерів на стабілізацію економіки, згода в суспільному житті, культура та історія України – головні теми для формування сітки мовлення. УТР застосовує професійні стандарти у відборі, подачі і коментуванні фактів. УТР не використовує провокаційні методи, інформаційний шантаж і свідоме перекручування фактів. Співробітники УТР керуються принципами свободи слова, гласності і демократії.

МЕТА
Входження України у світовий інформаційний простір – одна з цілей УТР. УТР забезпечує закордонних телеглядачів повною і достовірною інформацією, відкрито і вільно веде обговорення суспільних проблем для створення позитивного іміджу України, зміцнення культурних та інформаційних зв’язків, міжнародного авторитету держави.

ДЕ НАС БАЧАТЬ
Впевнений сигнал УТР отримують майже сто країн світу північної півкулі. Крім того, УТР здійснює цілодобову Інтернет-трансляцію. В Україні і в світі УТР присутній у кабельних мережах, а українські ефірні мовники включають її в свої ефіри.
Нас дивляться в кабельних мережах Північної Америки, на чорноморському узбережжі Туреччини та Болгарії, а також у Прибалтиці, Білорусі, Російської Федерації, Грузії, Казахстані, Молдові, Італії, Португалії, в інших країнах. Окремі програми УТР поширює через соціальні мережі.

МОВИ МОВЛЕННЯ
УТР здійснює мовлення українською мовою, англійською та російською мовами. Сітка побудована з урахуванням часових поясів, щоб в різний час максимально охопити різні мовні аудиторії, дати максимальне уявлення про події в Україні. Протягом доби на каналі УТР виходить 17 випусків новин «Пульс», в тому числі 6 – англійською, 6 – російською і 5 випусків українською мовою, а також кілька годинних блоків англійською та російською мовами. Про події в Україні цілодобово повідомляє інформаційний рядок англійською мовою. Є програми в дактильно-жестовому форматі.

ПАРТНЕРИ
УТР співпрацює з багатьма вітчизняними професійними компаніями та громадськими організаціями. У жовтні 2014 року УТР підписала Меморандум про співпрацю з німецькою медіакомпанією Deutsche Welle (DW).

ІСТОРІЯ
УТР створена Указом Президента України в 2001 році з подальшими рішеннями Ради Національної безпеки і оборони України та Кабінету Міністрів. Тоді ж була здійснена і експериментальна подача сигналу через супутник. З 2003 року УТР початку стабільне мовлення українською мовою.

РЕЙТИНГИ
www.webtelek.com
За даними російського сайту любителів Інтернет, теле- і радіомовлення, УТР тривалий час входила в першу десятку мовників, а останні роки стабільно займає 3-4 місце.