PRO ET CONTRA

PRO ET CONTRA. ЖІНОЧИЙ РУХ

Про роль української жінки в світовій та українській історії. Про вплив українок на становлення нашої держави. Розмова з кандидатом філософських наук Іриною Грабовською, фахівцем Центру українознавства КНУ.

PRO ET CONTRA. ІСТОРИЧНА ПАМ’ЯТЬ

Зі спільної пам’яті проростають уявлення про себе, своє минуле, місце народу у часі, й насамперед, де ті доленосні межі «свого» та «чужого». Що історики вкладають у поняття історична пам’ять, хто спромігся її переписувати й чому сьогодні так багато уваги приділяють необхідності її формування? Розмова з Катериною Кобченко – к.і.н., фахівцем Центру українознавства філософського факультету Національного університету ім.Т.Г.Шевченка

PRO ET CONTRA. ЕПОХА БІЛЬШОВИЗМУ

Коли ми прагнемо подолання тоталітарного минулого, на зразок пострадянських країн Східної Європи, то перш за все маємо ретельно дослідити все, що відбувалося у радянський період історії України, що було з нашим народом упродовж десятиліть панування радянської влади. Експерт – Олександр Штоквиш, фахівець Українського інституту національної пам’яті.

PRO ET CONTRA. МОГИЛЯНЦІ 400 РОКІВ

Протягом усієї своєї історії наш народ не мав іншої інституції, яка б справила більший вплив на розвиток науки, культури і освіти загалом, ніж Києво-Могилянська академія. Інституція була і є потужним чинником формування національної свідомості і саме тому стала для прогресивного українства світу своєрідною національною святинею. Не меншою, аніж Оксфорд для англійців, чи Сорбонна для французів. Гість студії Володимир Моренець – перший віце-президент НУКМА.

PRO ET CONTRA. КНИГОДРУКАРСТВО

Що ми знаємо про історію книгодрукування в Україні? Ким були ті , хто став дороговказом слов»янського книговидавництва? Як вплинув розвиток давнього друкарства на цих теренах на подальшу історію усієї нашої держави?  І що за стародруки були знайдені у Межигір»ї – колишній резиденції Віктора Януковича? На питання відповість Валентина Бочковська – директор музею книги та книгодрукарства України.