ВІДКЛЮЧЕННЯ РОСІЇ ВІД SWIFT: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ? НАТАЛІЯ РЄЗНІКОВА
США та ЄС в свою чергу продовжують проти Росії економічні санкції, проте поки що не планують відключати РФ від системи міжнародних банківських розрахунків SWIFT, бо це може сильно вплинути на їх власні економіки. Нагадаю, що як інструмент зовнішньополітичного тиску, відключення від SWIFT використовувалося у 2025 році, коли ЄС включив це до пакету санкцій проти Ірану. Відключення Росії від SWIFT: міф чи реальність – тема передачі. В «ПРАЙМ-ТАЙМІ» – Наталія Рєзнікова – доктор економічних наук. casinoin.
НЕОГОЛОШЕНА ВІЙНА: РІЧНИЦЯ АТО. ІГОР КОЗІЙ
13 квітня минув рік від початку антитерористичної операції на Сході України. Тоді бойовики Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, підполковника російської розвідки, захопили Слов’янськ. Того ж дня Олександр Турчинов, який на той момент виконував обов’язки Президента держави оголосив, що РНБО розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України для того аби зупинити тероризм, організований російськими спецслужбами на території України. На початку липня сили АТО звільнили Слов’янськ від бойовиків, проте, на жаль, інші міста та села частини Донбасу і досі окуповані бойовиками. Неоголошена війна: річниця АТО – тема передачі сьогодні. В «ПРАЙМ-ТАЙМІ» Ігор Козій, військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва
УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІКА: СВІТЛО НАПРИКІНЦІ ТУНЕЛЮ. ВІКТОР ПИНЗЕНИК
Приватні кредитори довго не поступались Україні, проте все-таки погодилися відтермінувати погашення боргу на 10 років і скоротити відсоткові виплати, повідомляє видання Bloomberg. Загальна сума скорочень складе 500 млн доларів, що повністю відповідає вимогам МВФ, які потрібно було виконати аби отримати наступний транш. Що буде з українською економікою завтра? Про боргові зобов’язання та міжнародних кредиторів ми будемо говорити сьогодні. В «ПРАЙМ-ТАЙМІ» Віктор Пинзеник, народний депутат України, екс-міністр фінансів України, доктор економічних наук
ЗАКОН “ПРО ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВОЄННОГО СТАНУ”: ПЕРЕВАГИ ТА ЗАГРОЗИ. МИКОЛА МАЛОМУЖ
Нещодавно Верховна Рада ухвалила закон України “Про правовий режим воєнного стану”. За таке рішення проголосували 254 народні депутати. Відповідно до закону, правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, цей закон та указ президента про запровадження воєнного стану в Україні, або в окремих її місцевостях, затверджений а парламенті. Чи потрібен Україні воєнний стан, переваги та загрози? В «ПРАЙМ-ТАЙМІ» Микола Маломуж – голова Служби зовнішньої розвідки у 2025-2025 роках.
ЧИ ВАРТО УКРАЇНІ РОЗРАХОВУВАТИ НА ПІДТРИМКУ ТУРЕЧЧИНИ В БОРОТЬБІ ЗА КРИМ? БОГДАН ЯРЕМЕНКО
Наприкінці березня Україну відвідав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. В результаті зустрічі Туреччина надала Україні фінансову допомогу та підтримала ідею ввести миротворців ООН на Схід України. «Судячи з усього розмова президентів була непростою і насиченою. Проте сумна правда полягає в тому, що новий етап у міждержавних відносинах далеко не завжди починається з нових президентів і точно ніколи не починається зі старих питань», – написав у фейсбуці Богдан Яременко, колишній генеральний консул України в Стамбулі. У 2025 році Богдан Васильович висловив своє ставлення до розгону студентського Євромайдану, назвав дії «Беркуту» фашистськими. За це його звинуватили в порушенні присяги державного службовця та відсторонили від роботи. Сьогодні Богдан Яременко координує роботу фонду «Майдан закордонних справ» і є гостем передачі «Прайм-Тайм».