Світ мистецтва

СВІТ МИСТЕЦТВА. ТВОРЧІСТЬ БРУНО ШУЛЬЦА

Нарис про письменника та художника Бруно Шульца, чий життєвий шлях трагічно закінчився 19 листопада 1942 року в м. Дрогобич. Письменник загинув від кулі есесівського офіцера. Передача знайомить глядача з творчістю цієї неординарної особистості. casinoin.

СВІТ МИСТЕЦТВА. ВИСТАВА «ЗОЛОТИЙ ДРАКОН»

Розповідь про нову виставу в театрі «Колесо». Автор п’єси «Золотий дракон» сучасний німецький драматург Роналд Шиммельпфенніг супер популярний в Європі і ось тепер його твори ставляться на українській сцені.

СВІТ МИСТЕЦТВА. ЩОДЕННИКИ МАЙДАНУ. 1-ША ЧАСТИНА

Розповідь про виставу в Національному драматичному академічному театрі імені Івана Франка «Щоденники Майдану» створену в жанрі документального театру. В передачі беруть участь : драматург Наталія Ворожбит, режисер-постановник Андрій Май та керівник літературно-драматичної частини Наталія Пономаренко.

СВІТ МИСТЕЦТВА. ЩОДЕННИКИ МАЙДАНУ. 2-ГА ЧАСТИНА

Продовження розповіді про виставу «Щоденники Майдану» створену на камерній сцені театру Франка. В ролях крім молодих акторів: Анастасії Добриніної, Віри Зіневич, Тетяни Міхіної, Олександра Печериці, Олександра Форманчука, Дмитра Чернова, народна артистка України, лауреат Шевченківської премії Лариса Кадирова.

СВІТ МИСТЕЦТВА. БУДИНОК НА КОРДОНІ

Розповідь про виставу в театрі «Сузір’я», поставлену за п’єсою польського драматурга Славомира Мрожека. Виставу поставив режисер з Криму Антон Романов, в ній йдеться про теротиріальний розподіл Польщі у 40 роках 20-го століття. Написана п’єса в стилі «театру абсурду» і в ній проглядаються події в сучасній Україні, що робить виставу особливо актуальною.

СВІТ МИСТЕЦТВА. ВИСТАВА «СКЛЯНИЙ ЗВІРИНЕЦЬ» НА ФРАНКІВСЬКІЙ СЦЕНІ

В передачі розповідається про нову виставу на камерній сцені Національного академічного театру імені Івана Франка поставлено виставу «Скляний звіринець» за п’єсою Тенессі Вільямса. Режисер-постановник вистави Тетяна Артюшенко. В головній ролі – народна артистка України Ірина Дорошенко.

СВІТ МИСТЕЦТВА. ПОВЕРТАЙСЯ ЖИВИМ

Розповідь про спільний мистецький проект заслужених артисток України сестер Тельнюк та Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва «Повертайся живим». Звучать пісні на вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Оксани Забужко у виконанні Галини та Лесі Тельнюк спільно з симфонічним оркестром театру. Режисер-постановник вистави Дмитро Тодорюк, художник-постановник Людмила Нагорна.

СВІТ МИСТЕЦТВА. КАЛИНОВІ МОСТИ. 1-ША ЧАСТИНА

Розповідь про шостий телерадіофестиваль «Калинові мости», що проходив у травні 2023 року в Польщі. Розповідається про відкриття пам’ятника святому Володимиру в місті Гданськ. Інтервю зі скульптором Геннадієм Єршовим, лідером гурту «Хорея козацька» Тарасом Копаніченком, головою об’єднання українців у місті Ольштин Степаном Мігусом. Знайомство зі свідком «акції Вісла» Євгеном Зайцем, який проживає в Польщі.

СВІТ МИСТЕЦТВА. КАЛИНОВІ МОСТИ. 2-ГА ЧАСТИНА

В передачі йдеться про створення українських шкіл в Польщі ( в Гуров Ілавецькому та в Бартошицях). Бесіда з директором українського ліцею Ольгою Марією Сич, з директором шпиталю, де лікуються бійці з України Данутою Куніцкою. Інтерв’ю з головою журі фестивалю, лауреатом Шевченківської премії, народним артистом України Леонідом Мужуком, з автором фільму «Я єсть народ», який отримав Гран-прі Тетяною Миргородською.

СВІТ МИСТЕЦТВА. УКРАЇНА-УГОРЩИНА

Телевізійна версія мистецького вечора, присвяченого 145-ти річчю від дня народження композитора Ференца Легара. Цей міжнародний проект втілено за сприяння Національної оперети України та Будапештського театру опери і мюзиклу за підтримки Посольства Угорщини в Україні. В передачі беруть участь зірки угорської сцени – Аніта Лукач, Жолт Вадас, Сільві Сенді та Давід Сабо.